طراحی مطب ارتوپدی و توانبخشی

دکوراسیون و طراحی مطب ارتوپدی و توانبخشی

نکته مهم در ایده طراحی مطب ارتوپدی و توانبخشی ، انتخاب مناسب دکوراسیون و محل قرارگیری آن ها می باشد. با توجه به تفاوت کاربری مطب ارتوپدی و توانبخشی و وسایل مورد استفاده در طراحی کلینیک این مطب طراحی دکوراسیون داخلی مطب با مطب های دیگر نیز متفاوت است.

استفاده از نور مخفی در اتاق انتظار مطب ارتوپد

نورپردازی مناسب برای مرکز ارتوپدی و استفاده از نور مخفی در اتاق انتظار یکی دیگر از موارد مهم در ایده طراحی مطب ارتوپدی و توانبخشی است. اتاق انتظار اتاقی است که بیماران قبل از ورود به اتاق پزشک در آن منتظر می ماند.

بنابراین این اتاق باید تا حد زیادی بتواند آرامش و احساس مثبت در بیمار القا کند.

بازسازی و تجهیز فضای ارتوپدی و توانبخشی

بازسازی و تجهیز مطب ارتوپدی برای استفاده بهینه از تمام فضاها، مساله مهم دیگر هنگام انتخاب ایده طراحی مطب ارتوپدی و توانبخشی است. استفاده بهینه از تمام فضاها مستلزم دانستن فضای مورد نیاز برای بخش های مختلف، برقراری ارتباط پیوسته بین فضاها و انتخاب محل مناسب برای تجهیزات و وسایل می باشد.طراحی محیطی برای کودکان در مطب

در حالت کلی مطب های پزشکی، دندانپزشکی و ارتوپدی مکان هایی پر استرس و تنش زا هستند. این استرس روی کودکان نسبت به بزرگسالان تاثیر بیشتری می گذارد. از این رو باید فضا به گونه ای طراحی شود تا محیط پر تنش را به محیطی آرامش بخش تبدیل کند.

ایده های نوین در طراحی مدرن

ایده طراحی مطب ارتوپدی و توانبخشی می تواند به شکل های مختلفی به سبک های کلاسیک، مدرن و یا حتی فانتزی برای کودکان انجام شود.

نکته مهم آنکه هنگام طراحی دکوراسیون مطب و پلان های سازه باید به موارد مختلفی از جمله :

  • استفاده بهینه از فضا
  • چیدمان بهینه وسایل
  • انتخاب رنگ ها
  • محل قرارگیری مناسب دستگاه ها
  • طراحی نورپردازی و غیره

در این بخش قصد داریم تا صفر تا صد طراحی مطب ارتوپدی و توانبخشی را با شما به اشتراک بگذاریم.

tarhoteb groupblack lines

download catalog

black lines

رعایت استاندارد های لازم برای بیماران

هنگام انتخاب ایده طراحی مطب ارتوپدی و توانبخشی تا حد ممکن از پله صرف نظر کنید. در صورت نیاز و چند طبقه بودن بهتر است از آسانسور هیدرولیک استفاده کنید.

در غیر این صورت حتما ارتفاع پله را تا حد ممکن و استاندارد کم کرده و برای ساخت آن از فوم یا مواد نرم دیگر استفاده کنید.

برای نورپردازی مناسب برای مرکز ارتوپدی به چند نکته زیر توجه کنید:

هنگام انتخاب نور در اتاق انتظار از نورهای مستقیم خودداری کنید. ورود نورهای مستقیم به چشم افراد باعث ایجاد استرس و عصبی شدن بیماران می شود و باعث می شود انتظار بیش از اندازه در اتاق را برای بیماران غیر ممکن کند.

بنابراین حتماً هنگام ایده طراحی مطب ارتوپدی و توانبخشی از نور مخفی برای نورپردازی استفاده کنید.