ایده برتر در طراحی کلینیک دندانپزشکی

7 ایده برتر در طراحی دندانپزشکی

ایده برتر در طراحی کلینیک دندانپزشکی

رشته پزشکی دائما در حال گسترش و تغییر است ، زیرا تحقیقات جدید ، درک جدید و چشم اندازهای جدیدی را در این زمینه فراهم می کند. زمینه های ارگونومی و طراحی هم به ما می آموزد که طراحی بر احساس افراد تأثیر می گذارد و هم اکنون پزشکان در کارهای خصوصی خود این نکته را یادداشت می کنند.

برای تعیین استانداردهای طراحی کلینیک دندانپزشکی موارد خاصی را نسبت به شرایط بیماران باید درنظر گرفت. به همین دلیل ، طراحی کلینیک دندانپزشکی بیشتر از هر زمان دیگری مورد پسند مردم قرار گرفته است. با در نظر گرفتن کل تجربه بشر ، یک تغییر آسان در دکوراسیون و طراحی میتواند یک شگفتی را به ارمغان بیاورد. آنچه افراد هنگام ورود به کلینیک دندانپزشکی می بینند و تجربه می کنند می تواند بر کل تجربه آنها تأثیر بگذارد. این گرایشهای برتر در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی در حال حاضر در دنیای دندانپزشکی موج می زند.

رنگ ها و چراغ های روشن ، انرژی زا

طراحی اتاق انتظار دندانپزشکی خلاق توسط طراح داخلی Decorilla ، هایتهام دی

طراحی اتاق انتظار دندانپزشکی خلاق توسط طراح داخلی Decorilla ، هایتهام دی

دیوارهای سفید روشن که با رنگ های تازه و پررنگ برجسته شده اند ، هم اکنون در دیزاین مطب دندانپزشکی بسیار رواج دارد. به عبارت دیگر ، نارنجی ، آبی ، قرمز و سبز ، رنگ های نیرو بخشی هستند که اکنون برای دکوراسیون مطب دندانپزشکی بسیار محبوب هستند. رنگ های فلزی نیز بسیار پرطرفدار هستند.

نمونه طراحی داخلی رسپشن کلینیک

نمونه طراحی داخلی رسپشن کلینیک

وسایل روشنایی در مطب های دندانپزشکی به یک اندازه مهم شده اند. وسایل سفارشی که مناطق خاصی را روشن می کنند ، مانند مکان های نشستن ( مبلمان ) ، اتاق های بازی و محل پذیرایی ، شور عجیبی را در سراسر کلینیک دندانپزشکی به طرز چشمگیری تعریف می کنند. هر زمان که نور و رنگ با هم کار کنند ، اتاقی ایجاد می کنند که پویا و فراموش نشدنی است.

نمونه دکوراسیون اتاق انتظار مطب دندانپزشکی به دکور هواپیما

نمونه دکوراسیون اتاق انتظار مطب دندانپزشکی به دکور هواپیما

سرگرمی به عنوان دکور در نقشه مطب دندانپزشکی

مدیا و رسانه در اتاق انتظار کودک

چه کلینیک دندانپزشکی مخصوص کودکان و چه کل خانواده باشد ، ارائه سرگرمی بسیار مرسوم شده است! به نظر می رسد مشتریانی که با اتاق فیلم یا تلویزیون بالای صندلی خود به مطب دندانپزشکی مراجعه می کنند واقعاً آن را دوست دارند. از زمان افزودن عنصر سرگرمی ، برخی از طراحی کلینیک های دندانپزشکی بیش از حد نصب تلویزیون یا سیستم بازی فراتر رفته است. قاب بندی تلویزیون هایی مانند شما که نقاشی می کنید آن را به یک قطعه هنری مدرن تبدیل می کند. برخی از مطب های دندانپزشکی اتاق های رسانه ای کامل با دکور ارائه می دهند که احساس حمل و نقل شما به یک مکان کاملا جدید را ایجاد می کند. سیستم های بازی و ماشین آلات و بازی های سبک بازی در هنگام خنثی بودن سایر قسمت های دفتر و در عین حال پر زرق و برق ، رنگ و بویی لذت بخش می بخشند. سرگرمی به عنصری برجسته در طراحی مطب دندانپزشکی مدرن تبدیل شده است.

استاندارد فضاهای کلینیک دندانپزشکی

پارتیشن بندی کلینیک دندانپزشکی

سرویس کامل در طراحی داخلی مطب

بسیاری از برنامه های دکوراسیون مطب دندانپزشکی در مورد نواحی درمانی به طرز چشمگیری تغییر می کند. به جای مجموعه ای از اتاقهای خصوصی و تعطیل شده ، چیدمان نقشه ها در حال باز شدن است. با حداقل یا بدون دیوار برای جدا کردن صندلی ها. اگر دیوارهای تقسیم کننده وجود داشته باشد ، بسیاری از آنها تا سقف نمی روند. در نتیجه ، نور از طریق پنجره ها از بالا می تواند به داخل هر یک از اتاق ها سرازیر شود.

امکانات اتاق انتظار دندانپزشکی

طراحی اتاق انتظار توسط طراح داخلی Decorilla ، Mladen C

طراحی اتاق انتظار توسط طراح داخلی Decorilla ، Mladen C

اتاق های انتظار دیگر فقط با ردیف صندلی ها ، یک میز مجله و یک یا دو اسباب بازی برای پرت شدن حواس کودکان پر نمی شوند. تلویزیون های صفحه تخت دیوارها را زینت می دهند. شومینه می تواند اتاق انتظار را گرم کند. چندین مکان مختلف نشسته مانند یک اتاق نشیمن یا یک مکان نشسته در یک کافی شاپ شیک به نظر می رسد. صندلی های زیبایی که در کنار یک میز قهوه قرار گرفته اند شما را ترغیب می کند تا راحت باشید و با افراد نزدیک خود صحبت کنید. دیگر لازم نیست فقط صاف بنشینید و مستقیماً به غریبه مقابل خود نگاه کنید.

طراحی کلینیک پزشکی دندانپزشک لاری هوتا تیم ارتودنسی

اگر تغییر در چیدمان صندلی کافی نبود ، اکنون بسیاری از دیزاین مطب دندانپزشکی دارای ایستگاه های میان وعده در طراحی های خود هستند. یخچال کوچک ، دستگاه قهوه ساز و میان وعده واقعاً احساس می کنید در خانه خود هستید. بالاخره غذا راهی به قلب است!

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی به سبک Posh & Glam

طراحی دفتر معاصر توسط طراح داخلی

طراحی دفتر معاصر توسط طراح داخلی Decorilla ، Roberto D.

روزهایی که وارد مطب دندانپزشکی می شوید و بلافاصله با محیطی خشن و تاریک روبرو می شوید ، گذشته است. مطب های دندانپزشکی گلم شده اند! لهجه های چشم نواز طلا و نقره اتاق های انتظار را زینت می دهند. صندلی های نرم و راحتی هستند ، یکنواخت و قابل تشخیص نیستند. سینک ظرفشویی ها دیگر فقط مبتنی بر کاربرد نیستند.

مطب دندانپزشکی در تگزاس

حوضچه های زیبا برای دیدن همه در حمام ها و در مکان های باز درمانی گنجانده شده است. در نتیجه ، ورود به مطب دندانپزشکی اکنون احساس قدم گذاشتن در یک بوتیک سطح بالا را به شما می دهد.

تم های منحصر به فرد دکور

طراحی مطب پزشکی در گذشته از مطب به مطب یکسان بود. همه طرح ها دارای پالت های خنثی با برنزه ، قرمز و قهوه ای و الگوهای پارچه ای عمومی بودند. با این حال ، یک روند کلینیک دندانپزشکی معاصر ایجاد طرح هایی با موضوع خاص است. رنگهای پررنگ قسمت های انتظار و دفاتر شخصی را برجسته می کند. یک مورد به چندین روش تکرار می شود ، اما هر بار متفاوت تفسیر می شود.

Avion Dental همه چیز در مورد هواپیماها و شخصیت های کارتونی برجسته است. به نظر کودکانه می رسد ، اما طراحی آن به شکلی کاملاً درجه یک انجام می شود. این دکوراسیون مطب دندانپزشکی شامل فلز براق و نقره ای بر روی صندلی ها ، نیمکت ها و میز پذیرایی است. بال هواپیما به عنوان میز قهوه در مناطق نشسته خوشه ای عمل می کند. آثار هنری دارای آسمانهای ابری زیبا و هواپیماهایی است که بالای سر خود پرواز می کنند. تلویزیون های قاب دار فلزی نقره ای مانند کارهای هنری به نظر می رسند اما در تمام طول روز فیلم های دیزنی را نشان می دهند. یک منطقه بازی دارای بازی های مدرن و رنگارنگ است و یک اتاق فیلم دارای صندلی های راحت الهام گرفته از هواپیما و نقاشی های دیواری داخلی کابین هواپیما است. کمپی به نظر می رسد اما طراحی داخلی آن کاملاً عالی اجرا شده است.

طراحی داخلی کودک پسند

وقتی مطب های دندانپزشکی مضامین دکوری مناسب کودک را انتخاب می کنند ، مراجعه به دندانپزشک آسان تر و خاطره انگیزتر خواهد بود. تلویزیونها به تنهایی می توانند بچه ها را وادار کنند گاهی اوقات با شادی و آرامش بنشینند. چند بازی اضافه کنید و آنها واقعاً از مراجعه به مطب دندانپزشکی هیجان زده می شوند.

طراحی عالی در دکوراسیون مطب دندانپزشکی آزادتر از آن است که بسیاری از مردم تصور می کنند. مطمئناً طراحی خوب یک روش عالی برای دریافت درمانهای دندانپزشکی شماست ، اما لازم نیست در اینجا پایان یابد. طراحی تغییر زندگی می تواند حق شما در خانه روزمره باشد. برای اینکه بتوانید طراحی داخلی منزل خود را مانند این مطب های دندانپزشکی مورد استقبال قرار دهید ، از دکوریل شروع کنید و امروز یک مشاوره رایگان تعیین کنید!