تغییر در دیزاین دندانپزشکی

دکتر عزیز ، چرا طراحی کلینیک دندانپزشکی آنقدر مهمه ؟

اکثر مردم از رفتن به دندانپزشکی وحشت دارند به دلیل درد و ناراحتی ای که تجربه می کنند. همچنین، کلینیک های دندانپزشکی معمولا بوی داروی بیهوشی و ماده سفید کننده می دهند که یادآور بیمارستان برای بیماران است.

این توصیه های طراحی مطب دندانپزشکی به شما کمک می کند تا کلینیک خود را تبدیل به یک محیط حرفه ای، در عین حال محیطی راحت برای بیماران و کارکنان کنید.

آیا قصد بازسازی کلینیک دندانپزشکی یا تغییر دیزاین را دارید ؟

می توانید یک تغییر اساسی ایجاد کنید و یا اینکه یکسری جزئیات را تغییر دهید تا مطبتان جذاب و خوشایند شود. اولین مکان برای بازسازی قسمت پذیرش است. پذیرش اولین جایی است که بیمار به محض ورود به کلینیک مشاهده می کند، پس اطمینان حاصل کنید که حس راحتی و آرامش به بیمار القا کند.

برترین پروژه های طراحی دندانپزشکی

طرح و طب به شما در دست یابی به فضایی تمیز و حرفه ای که حس سردی و بی روحی القا نکند، کمک میکند.

رنگ بهترین چیزی است که ما متخصص آن هستیم

tarhoteb group

اثرات رنگ در طراحی کلینیک دندانپزشکی

یک لایه رنگ تازه هر مکانی را از جمله طراحی کلینیک دندانپزشکی شما ، را می تواند به فضایی تمیز و نو تبدیل کند.این مکان جایی است که بیماران بیشتر زمان خود را در آن جا می گذرانند تا نوبتشان شود، پس اطمینان حاصل کنید که احساس راحتی کنند.

در استفاده از رنگ زیاده روی نکنید

از استفاده از رنگ های جیغ یا روشن اجتناب نمایید؛ مگر اینکه بیمارانتان کودکان باشند، رنگ کردن یکی از دیوارها برای القای حس زندگی به فضا کفایت می کند. رنگ مبلمان و دکور اتاق انتظار را در نظر داشته باشید و با توجه آن رنگ دیوار را انتخاب کنید.

نارنجی ( ارتباطی سرگرم کننده و وسواسی )

این رنگ می تواند باعث دست پاچه شدن شود. صورتی ( شاد ، با طراوت ) و بنفش ( قدرتمند ، اصیل ) نیز شبیه هستند.

قرمز ( هیجان انگیز ، پرانرژی )

یک رنگ گرم است.اما ممکن است باعث اضطراب شود زیرا تپش قلب را افزایش می دهد.

زرد ( نور خورشید ، دلخوشی )

یک رنگ پویا است که باعث استخراج واکنش های هیجانی در مقیاس بزرگتر می شود.رنگ آبی و سبز تاثیر آرامش بخشی دارند که اگر تنها استفاده شوند ممکن است خسته کننده باشند.

طراحی سالن انتظار توسط طراحان طرح و طب

اگر تغییرات در سالن انتظار کافی نبود، بسیاری از مراکز دندانپزشکی ایستگاه خوراکی دارند.

یک یخچال کوچک و قهوه ساز واقعا باعث می شوند شما احساس کنید در خانه ی خودتان هستید.به هر حال، غذا، راه ورود به قلب است.

نورپردازی و استانداردهای دکوراسیون دندانپزشکی

اگر نور اصلی در طراحی کلینیک دندانپزشکی شما لامپ های فلئورسنت است، اضافه کردن چند لامپ یا لامپ های با نور گرم را برای جذاب تر کردن محیط مد نظر قرار دهید.

بیمارانتان از اتاق انتظار با نور خوب ، که بتوانند در آن جا مجله بخوانند یا با یکدیگر صحبت کنند، استقبال می کنند.حتی اتاق های با زیباترین چیدمان و دیوار های رنگ شده نیز بدون نورپردازی کافی ، سرد و بی روح به نظر می آیند.

ترکیب نور سقف با نور زمین در قسمت پذیرش ، ترکیبی عالی برای تعادل در حرفه ای بودن و صمیمی بودن فضا است.

مبلمان مطب دندانپزشکی لاکچری

مبلمان یکی از مهم ترین قسمت های دکور مطبتان است، اگر مبلمان کهنه و قدیمی باشد تاثیر بدی روی مراجعه کنندگان خواهد گذاشت.

تعویض مبل ها و صندلی های اتاق انتظار را، اگر آسیب یا شکستگی واضحی دارند، مد نظر قرار دهید.همچنین می توانید از قفسه ها و وسایل دکوراتیو نیز به عنوان وسیله ای برای مدرن و صمیمی تر کردن فضا استفاده کنید.

مطمئن شوید که مکان کافی برای نشستن وجود دارد تا از چسبیدن افراد به یکدیگر جلوگیری کنید.

پارتیشن بندی دندانپزشکی و کابینت جزیره

بسیاری از فضاهایی که در محیط کلینیک دندانپزشکی وجود دارند را می توان با استفاده از کابیت ها بهینه سازی کرد. می توانید از پارتیشن بندی هم استفاده کنید تا بدون دیوار کشی بخش بندیانجام دهید. در این فضا سازی می توانید از رنگ بندی های مختلفی استفاده کنید. می توان طیف رنگ ها روشن دانست. این طیف رنگ ها با توجه به اینکه به خوبی آلودگی را نشان می دهند در بهداشت محیط کاربردی هستند.

رویکردی جدید در تغییری که می توانید ببینید

تابلو هنری و وسایل تزیینی دندانپزشکی

استفاده از تابلو های هنری در کلینیک دندانپزشکی یک راه عالی برای گرم کردم فضا و شخصیت بخشیدن به آن است.احتیاجی به استفاده از تابلو ها یا وسایل تزئینی گران قیمت برای زیبا سازی فضا ، ندارید.تابلو بایستی با دیگر چیدمان و دکور اتاق تناسب داشته باشد و در تضاد با رنگ دیوار نباشد.

+ لطفا ” عکس های قبل و بعد کارهای خود را به دیوار نزنید “

این مسئله می تواند حس ناراحتی در بیماران ایجاد کند.تابلو هنری برای قسمت پذیرش اختصاص دهید و تنها دو الی سه تابلو مینیمال ، بسته به فضای اتاق استفاده کنید.

گل و گیاه دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

گل و گیاه مورد استفاده در محیط

اگر مطبتان کسل کننده و سرد است، استفاده از گل و گیاه بهترین راه برای سرزنده کردن آن جا است.گیاهان دکوراتیو و گل های تازه حس صمیمیت به بیماران القا می کند و کمک می کند تا آن ها احساس راحتی کنند.

گیاهان مصنوعی انتخابی بی دردسر

این گیاهان برای کلینیک های دندانپزشکی بهترند زیرا مجبور نیستید آب و نور، که در مطب دندانپزشکی محدود اند، برای آنها تامین کنید.فقط فراموش نکنید که هفته ای یکبار برگ ها را با پارچه نمدار جهت تمیز کردن خاک ها، تمیز کنید .اینگونه گیاهانتان به خوبی روز اول باقی می مانند.

سرگرمی های مطب دندانپزشکی

مجله و سرگرمی های به روز استفاده کنید

مجلات یک چیز متداول در اتاق انتظار مطب دادن پزشکی هستند که بیماران در مدت زمانی که منتظر هستند با آن ها وقت خود را می گذرانند.شما می توانید یک محیط سرگرمی برای بیمارانتان با فراهم کردن مجلات بروز ، کتاب ها ی کوتاه ، و روزنامه های روز ایجاد کنید.

کلیشه ای نباشیم …

از وسایل بحث برانگیز اجتناب کنید و محل را از وسایل سیاسی یا هر گونه وسیله تاثیر گذار دیگر پاک کنید.می توانید یکسری کتاب و مجلات را به عنوان دکور کلینیک دندان پزشکی استفاده کنید.در مورد چگونگی چیدمان آن ها در قفسه های شیشه ای بیشتر مطالعه کنید.

پخش موسیقی در مطب دندانپزشکی

هارمونی موسیقی پس زمینه با طرح مطب دندانپزشکی

پخش موسیقی آرامش بخش در مطب دندانپزشکی می تواند به بیمارانتان کمک کند تا احساس راحتی کنند و از نظر روانی برای پروسه پیش رو بهتر آماده شوند. از پخش موسیقی بلند یا موسیقی با کلام که ممکن است برای بعضی بیماران خوشایند نباشد، اجتناب کنید.

کارکنان پذیرش آهنگ مناسب پخش کنید !

لیستی از آهنگ های بی کلام آرامش بخش که جو مثبتی را در مطب ایجاد می کنند، تهیه کنند. این ، همچنین به بیماران نیز کمک می کند تا در زمانی که روی صندلی نشسته اند احساس راحتی بیشتری بکنند.

سیستم گرمایشی و سرمایشی در دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

اگر سیستم گرمایشی و سرمایشی تعبیه نکنید، به علت غیرقابل تحمل بودن فضا برای ماندن، تعداد زیادی بیمار را از دست خواهید داد.به عنوان مثال، در روز های گرم تابستان، مردم مشتاق رفتن به مکان هایی با سیستم سرمایشی هستند ، اگر کلینیک شما سیستم سرمایشی نداشته باشد ، آن ها آن جا را ترک می کنند.همین جریان برای سیستم گرمایشی در فصل زمستان هم وجود دارد.

جهت اطمینان از عملکرد مناسب سیستم گرمایشی و سرمایشی ، به طور منظم دریچه ها را تمیز کنید و سیستم را از نظر آسیب ها و نقص ها بررسی نمایید.

رفع خستگی محیط با اصول درست

اگر تعداد زیادی بیمار در آن واحد در اتاق انتظار داشتید، رفع کننده های خستگی آماده برای آن ها آماده داشته باشید.این می تواند یک یخچال کوچک پر از بطری آب، یک آب سرد کن، قهوه، چای و حتی تهویه هوای مناسب باشد.

این مورد ممکن است کمی هزینه بر باشد، اما چیزی است که به بیمارانتان نشان می دهید که زمانی که در انتظار هستند به آن ها اهمیت می دهید.