ایده برتر در طراحی کلینیک دندانپزشکی

7 ایده برتر در طراحی دندانپزشکی

ایده برتر در طراحی کلینیک دندانپزشکی

رشته پزشکی دائما در حال گسترش و تغییر است ، زیرا تحقیقات جدید ، درک جدید و چشم اندازهای جدیدی را در این زمینه فراهم می کند. زمینه های ارگونومی و طراحی هم به ما می آموزد که طراحی بر احساس افراد تأثیر می گذارد و هم اکنون پزشکان در کارهای خصوصی خود این نکته را یادداشت می کنند.

برای تعیین استانداردهای طراحی کلینیک دندانپزشکی موارد خاصی را نسبت به شرایط بیماران باید درنظر گرفت. به همین دلیل ، طراحی کلینیک دندانپزشکی بیشتر از هر زمان دیگری مورد پسند مردم قرار گرفته است. با در نظر گرفتن کل تجربه بشر ، یک تغییر آسان در دکوراسیون و طراحی میتواند یک شگفتی را به ارمغان بیاورد. آنچه افراد هنگام ورود به کلینیک دندانپزشکی می بینند و تجربه می کنند می تواند بر کل تجربه آنها تأثیر بگذارد. این گرایشهای برتر در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی در حال حاضر در دنیای دندانپزشکی موج می زند.

رنگ ها و چراغ های روشن ، انرژی زا

طراحی اتاق انتظار دندانپزشکی خلاق توسط طراح داخلی Decorilla ، هایتهام دی

طراحی اتاق انتظار دندانپزشکی خلاق توسط طراح داخلی Decorilla ، هایتهام دی

دیوارهای سفید روشن که با رنگ های تازه و پررنگ برجسته شده اند ، هم اکنون در دیزاین مطب دندانپزشکی بسیار رواج دارد. به عبارت دیگر ، نارنجی ، آبی ، قرمز و سبز ، رنگ های نیرو بخشی هستند که اکنون برای دکوراسیون مطب دندانپزشکی بسیار محبوب هستند. رنگ های فلزی نیز بسیار پرطرفدار هستند.

نمونه طراحی داخلی رسپشن کلینیک

نمونه طراحی داخلی رسپشن کلینیک

وسایل روشنایی در مطب های دندانپزشکی به یک اندازه مهم شده اند. وسایل سفارشی که مناطق خاصی را روشن می کنند ، مانند مکان های نشستن ( مبلمان ) ، اتاق های بازی و محل پذیرایی ، شور عجیبی را در سراسر کلینیک دندانپزشکی به طرز چشمگیری تعریف می کنند. هر زمان که نور و رنگ با هم کار کنند ، اتاقی ایجاد می کنند که پویا و فراموش نشدنی است.

نمونه دکوراسیون اتاق انتظار مطب دندانپزشکی به دکور هواپیما

نمونه دکوراسیون اتاق انتظار مطب دندانپزشکی به دکور هواپیما

سرگرمی به عنوان دکور در نقشه مطب دندانپزشکی

مدیا و رسانه در اتاق انتظار کودک

چه کلینیک دندانپزشکی مخصوص کودکان و چه کل خانواده باشد ، ارائه سرگرمی بسیار مرسوم شده است! به نظر می رسد مشتریانی که با اتاق فیلم یا تلویزیون بالای صندلی خود به مطب دندانپزشکی مراجعه می کنند واقعاً آن را دوست دارند. از زمان افزودن عنصر سرگرمی ، برخی از طراحی کلینیک های دندانپزشکی بیش از حد نصب تلویزیون یا سیستم بازی فراتر رفته است. قاب بندی تلویزیون هایی مانند شما که نقاشی می کنید آن را به یک قطعه هنری مدرن تبدیل می کند. برخی از مطب های دندانپزشکی اتاق های رسانه ای کامل با دکور ارائه می دهند که احساس حمل و نقل شما به یک مکان کاملا جدید را ایجاد می کند. سیستم های بازی و ماشین آلات و بازی های سبک بازی در هنگام خنثی بودن سایر قسمت های دفتر و در عین حال پر زرق و برق ، رنگ و بویی لذت بخش می بخشند. سرگرمی به عنصری برجسته در طراحی مطب دندانپزشکی مدرن تبدیل شده است.

استاندارد فضاهای کلینیک دندانپزشکی

پارتیشن بندی کلینیک دندانپزشکی

سرویس کامل در طراحی داخلی مطب

بسیاری از برنامه های دکوراسیون مطب دندانپزشکی در مورد نواحی درمانی به طرز چشمگیری تغییر می کند. به جای مجموعه ای از اتاقهای خصوصی و تعطیل شده ، چیدمان نقشه ها در حال باز شدن است. با حداقل یا بدون دیوار برای جدا کردن صندلی ها. اگر دیوارهای تقسیم کننده وجود داشته باشد ، بسیاری از آنها تا سقف نمی روند. در نتیجه ، نور از طریق پنجره ها از بالا می تواند به داخل هر یک از اتاق ها سرازیر شود.

امکانات اتاق انتظار دندانپزشکی

طراحی اتاق انتظار توسط طراح داخلی Decorilla ، Mladen C

طراحی اتاق انتظار توسط طراح داخلی Decorilla ، Mladen C

اتاق های انتظار دیگر فقط با ردیف صندلی ها ، یک میز مجله و یک یا دو اسباب بازی برای پرت شدن حواس کودکان پر نمی شوند. تلویزیون های صفحه تخت دیوارها را زینت می دهند. شومینه می تواند اتاق انتظار را گرم کند. چندین مکان مختلف نشسته مانند یک اتاق نشیمن یا یک مکان نشسته در یک کافی شاپ شیک به نظر می رسد. صندلی های زیبایی که در کنار یک میز قهوه قرار گرفته اند شما را ترغیب می کند تا راحت باشید و با افراد نزدیک خود صحبت کنید. دیگر لازم نیست فقط صاف بنشینید و مستقیماً به غریبه مقابل خود نگاه کنید.

طراحی کلینیک پزشکی دندانپزشک لاری هوتا تیم ارتودنسی

اگر تغییر در چیدمان صندلی کافی نبود ، اکنون بسیاری از دیزاین مطب دندانپزشکی دارای ایستگاه های میان وعده در طراحی های خود هستند. یخچال کوچک ، دستگاه قهوه ساز و میان وعده واقعاً احساس می کنید در خانه خود هستید. بالاخره غذا راهی به قلب است!

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی به سبک Posh & Glam

طراحی دفتر معاصر توسط طراح داخلی

طراحی دفتر معاصر توسط طراح داخلی Decorilla ، Roberto D.

روزهایی که وارد مطب دندانپزشکی می شوید و بلافاصله با محیطی خشن و تاریک روبرو می شوید ، گذشته است. مطب های دندانپزشکی گلم شده اند! لهجه های چشم نواز طلا و نقره اتاق های انتظار را زینت می دهند. صندلی های نرم و راحتی هستند ، یکنواخت و قابل تشخیص نیستند. سینک ظرفشویی ها دیگر فقط مبتنی بر کاربرد نیستند.

مطب دندانپزشکی در تگزاس

حوضچه های زیبا برای دیدن همه در حمام ها و در مکان های باز درمانی گنجانده شده است. در نتیجه ، ورود به مطب دندانپزشکی اکنون احساس قدم گذاشتن در یک بوتیک سطح بالا را به شما می دهد.

تم های منحصر به فرد دکور

طراحی مطب پزشکی در گذشته از مطب به مطب یکسان بود. همه طرح ها دارای پالت های خنثی با برنزه ، قرمز و قهوه ای و الگوهای پارچه ای عمومی بودند. با این حال ، یک روند کلینیک دندانپزشکی معاصر ایجاد طرح هایی با موضوع خاص است. رنگهای پررنگ قسمت های انتظار و دفاتر شخصی را برجسته می کند. یک مورد به چندین روش تکرار می شود ، اما هر بار متفاوت تفسیر می شود.

Avion Dental همه چیز در مورد هواپیماها و شخصیت های کارتونی برجسته است. به نظر کودکانه می رسد ، اما طراحی آن به شکلی کاملاً درجه یک انجام می شود. این دکوراسیون مطب دندانپزشکی شامل فلز براق و نقره ای بر روی صندلی ها ، نیمکت ها و میز پذیرایی است. بال هواپیما به عنوان میز قهوه در مناطق نشسته خوشه ای عمل می کند. آثار هنری دارای آسمانهای ابری زیبا و هواپیماهایی است که بالای سر خود پرواز می کنند. تلویزیون های قاب دار فلزی نقره ای مانند کارهای هنری به نظر می رسند اما در تمام طول روز فیلم های دیزنی را نشان می دهند. یک منطقه بازی دارای بازی های مدرن و رنگارنگ است و یک اتاق فیلم دارای صندلی های راحت الهام گرفته از هواپیما و نقاشی های دیواری داخلی کابین هواپیما است. کمپی به نظر می رسد اما طراحی داخلی آن کاملاً عالی اجرا شده است.

طراحی داخلی کودک پسند

وقتی مطب های دندانپزشکی مضامین دکوری مناسب کودک را انتخاب می کنند ، مراجعه به دندانپزشک آسان تر و خاطره انگیزتر خواهد بود. تلویزیونها به تنهایی می توانند بچه ها را وادار کنند گاهی اوقات با شادی و آرامش بنشینند. چند بازی اضافه کنید و آنها واقعاً از مراجعه به مطب دندانپزشکی هیجان زده می شوند.

طراحی عالی در دکوراسیون مطب دندانپزشکی آزادتر از آن است که بسیاری از مردم تصور می کنند. مطمئناً طراحی خوب یک روش عالی برای دریافت درمانهای دندانپزشکی شماست ، اما لازم نیست در اینجا پایان یابد. طراحی تغییر زندگی می تواند حق شما در خانه روزمره باشد. برای اینکه بتوانید طراحی داخلی منزل خود را مانند این مطب های دندانپزشکی مورد استقبال قرار دهید ، از دکوریل شروع کنید و امروز یک مشاوره رایگان تعیین کنید!

اتمام ساخت و نصب میز رسپشن و فضای انتظار مطب خانم دکتر هدی عین اللهی (3)

اتمام ساخت و نصب میز رسپشن و فضای انتظار

اجرای کانتر منشی و دکورهای چوبی مطب دکتر شاهین منتظمی (5)

اجرای کانتر منشی و دکورهای چوبی دکتر منتظمی

آغاز تخریب پروژه دکتر رضا صابری همدانی (1)

آغاز تخریب پروژه دکتر رضا صابری همدانی

این پروژه ۹۰ متری که واقع در خیابان گاندی و متعلق به اقای دکتر رضا صابری است.ابتدا مراحل طراحی دو بعدی و سه بعدی و حالا تخریب پروژه دکتر رضا صابری.

نکات طراحی داخلی برای پیشگیری و جلوگیری از بیماری کرونا

نکات طراحی داخلی برای پیشگیری و جلوگیری از کرونا

ایجاد طرح فاصله گذاری اجتماعی و خانه نشینی، یکی از روش های رایجی در جلوگیری از کرونا است که در این مدت زیاد از آن شنیده ایم.

نمای کلی از پروژه آبادن

آغاز اجرای پروژه خانم دکتر خاکی – آبادان

تیم اجرایی طرح و طب به آبادان اعزام شدند تا پروژه خانم دکتر نادیا خاکی را اجرا کنند. قسمتی از دکوراسیون به شکل پیش ساخته از تهران ارسال شد.

بازدید تیم طرح و طب از پروژه دکتر اسدی

بازدید تیم طرح و طب از پروژه دکتر اسدی

این پروژه که واقع در میدان ولیعصر است، مراحل طراحی و اجرای خود را به طور پیوسته از اسفند ماه ۹۸ آغاز کرد و در پنجم مرداد ماه سال ۹۹ به پایان رسید.

هجدهمین کنگره جراحان دهان،فک و صورت ایران هتل المپیک

نوزدهمین کنگره بین المللی انجمن پروستودونتیست های ایران (2)

نوزدهمین کنگره بین المللی انجمن پروستودونتیست های ایران

جهت سهولت در پاسخگویی، ارتباط موثر و نزدیک با جامعه پزشکی و مشتریان محترم؛ شرکت در همایش ها و کنگره های پزشکی و درمانی یکی از الویت های دکوراسیون داخلی طرح و طب می باشد.چرا که ما معتقدیم پیشرفت و توسعه کار ما در گرو ارتباط مستقیم و میزان رضایت بالای مشتریان است . در همین راستا مفتخریم که هرسال حمایت خود را از تعدادی زیادی همایش و کنگره پزشکی، دندانپزشکی، پوست ، دارو و…به صورت اسپانسرینگ و یا تجاری انجام می دهیم .

هفدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان ،فک و صورت ایران

هفدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان ، فک و صورت ایران

 

 • محل برگزاری : هتل المپیک تهران
 • زمان برگذاری : 30 بهمن الی 3 اسفند 1397
 • سالن A غرفه 30

هفدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان ،فک و صورت ایران 1

 

 

پنجاه و هشتمین کنگره اجمن دندانپزشکی ایران

پنجاه و هشتمین کنگره اجمن دندانپزشکی ایران

 • محل برگزاری : نمایشگاه بین المللی
 • زمان برگذاری : 28 الی 31 فروردین 1397
 • سالن 12

پنجاه و هشتمین کنگره اجمن دندانپزشکی ایران 1

نوزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی

نوزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی پریودنتولوژی ایران

 • محل برگزاری : هتل المپیک تهران
 • زمان برگذاری : 16 الی 19 مهر 98
 • سالن E
نوزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی پریودنتولوژی ایران

نوزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی پریودنتولوژی ایران

کدام گل مناسب مطب و دکوراسیون داخلی است ؟

کدام گل مناسب مطب و دکوراسیون داخلی است ؟

گل مناسب مطب ، دکور شیک با استفاده از عناصر طبیعت

گل مناسب مطب برای محل کار پزشک بسیار مهم است. نمی توان در یک مطب از هر گلی استفاده کرد ، چرا که بسیاری از آنها همخوانی و مناسبتی با موضوع کاری ندارند. اما به معنی عدم استفاد از گل برای طراحی مطب نیست.

تاثیر گل و گیاه در محیط کار پزشکان

گیاهان با توجه به رنگ و عطری که دارند می توانند باعث آرامش فکری ما انسان ها شوند. اما نمی توانیم از همه گیاهان برای تمامی محیط های کاری استفاده کنیم. مخصوصا زمانی که موضوع فعالیت شما پزشکی باشد این موضوع مهم تر از همیشه خواهد بود.

توجه : برخی گیاهان می توانند باعث حساسیت و احساس ناخوشایند بیماران شوند.

انتخاب درست ، سلامت بیماران ، خلاقیت در محیط

لذا باید در انتخاب درست عمل کنید تا بتوانید با ایجاد آرامش ، از جهت روانی به بیماران خود کمک کنید. اکنون بخش به بخش قسمت های یک مطب و محل های مناسب استفاده از گل و گیاه در آنها را بررسی خواهیم کرد.

گل مناسب مطب و میز کار پزشک

گل مناسب مطب و میز کار پزشک

گل طبیعی تفاوت بسیار زیادی با گل مصنوعی دارد. شادابی و طراوتی که با یک گل و یا گلدان طبیعی به دست می آورید را هیچ گل مصنوعی به شما نخواهد دارد. البته باید نگهداری گل و گیاه را هم تا حدودی بلد باشید. چرا که با دوام ترین گیاه هم در صورت عدم رسیدگی به موقع از بین خواهد رفت.

نکته ای بسیار مهم در فضای محدود
برای میز کار پزشک ، استفاده از گل هایی که فضای زیادی اشغال می کنند چندان مناسب نیست. باید گلدان به صورتی باشد که بیش از اندازه حواس بیمار را به خود جلب نکند.

جالبه : مثبت اندیشی و تمرکز بالا با گیاهان

استفاده از گل برای آن است که بتوانیم اثر گذاری مثبتی داشته باشیم. اما این اثر باید تا حدود مناسب و مورد نظر باشد. بیش از آن میزان باعث خواهد شد تا بیمار و مراجع کننده تمرکز کافی برای صحبت و بیان مشکلات خود را نداشته باشد.

منشی ها باید بدانند

منشی ها باید بدانند …

اگر قرار بر تهیه یک گلدان برای دفتر کار ، اداره ، شرکت بود شاید کار شما بسیار آسان تر می شد.

نوع کار شما نیاز دارد تا انتخاب دکور بسیار خاص تر مورد نظر قرار گیرد.

برای میز منشی بهتر است از گیاهان مناسب فضای بسته استفاده کنید.

به علت اینکه معمولا از نور آفتاب به دور خواهند بود و لذا باید قادر به نگهداری آنها باشید. که در ادامه بیان خواهیم کرد.

شغل شما چیست ؟؟!!

بلکه باید با توجه به موضوع کاری ، گل های مناسب را به کار برد. استفاده از آنها می تواند بر روی سلامت روان بیماران اثر گذاشته و بهبود آنها را سرعت ببخشد.

گیاهانی که طرح و طب برای شما پیشنهاد میکند !!

می توانید از انواع گل های خاص و کمیاب مانند ( بامبو ، پاچیرا ، فیلودندرون انجیری ، سانسی وریا ابلق ، فیکوس لیراتا ، زاموفیلیا ، نخل کنتیا ، شفلرا آمیت ، فیکوس آمستل کینگ ، یوکا ، قهوه ) استفاده کنید.

گیاهان دکوری برای اتاق انتظار بیمار

اتاق انتظار محلی است که مهمترین انتخاب برای شما در آنجا صورت می گیرد. در این بخش از مطب بیماران در بدترین زمان ممکن به سر می برند ، نیاز به درمان و مراجعه دارند و زمان انتظار برای آنها بسیار سخت می گذرد. می توانید با استفاده از طراحی داخلی مطب با گل های زینتی این زمان انتظار را برایشان آسان تر کنید.

بهتر است بدانید : از گل هایی که عطر و گرده افشانی زیاد دارند استفاده نکنید.

گل طبیعی معایبی هم دارد ؟

شاید عطر گل در حالت طبیعی برای همه ما دلچسب باشد، اما در زمان بیماری باید بسیار کنترل شده در برابر آن باشیم. یک حساسیت ساده می تواند با این موضوع تشدید شده و نه تنها اثر مثبت نداشته باشد بلکه بلعکس عمل کند.

رعایت طراحی برای عناصر دکوراسیون مطب پزشکان

همانطور که تا به اینجا متوجه شدیم .

استفاده از گیاهان بسیار مفید بوده و آثار مثبتی را به بار می آورد.

اما در کنار آن متوجه شدیم با توجه به فعالیت کاری باید از گل مناسب استفاده کنیم.

این موضوع حتی در زمینه فعالیت مطب هم متغیر است.

به عنوان مثال گیاهان مناسب دکوراسیون مطب دندانپزشکی با گل مناسب مطب پوست بسیار فرق می کنند.

فلاورباکس برای اماکن اداری و کارمندان خوش سلیقه

فلاورباکس برای اماکن اداری و کارمندان خوش سلیقه

البته این موضوع فقط مربوط به مطب پزشکان نمی شود.

گل مناسب مطب برای محیط اداری همواره سودمند بوده و توصیه می شود .

تا جایی که مقدور است از آنها استفاده کنید.

تلاش کنید تا در زمان انتخاب به جز ظاهر گل.

خصوصیات و آثار آن را هم مورد نظر قرار دهید تا انتخاب شایسته ای داشته باشید.

لوستر مطب و اماکن درمانی را جدی بگیرید

لوستر مطب و اماکن درمانی را جدی بگیرید

انتخاب لوستر مطب ، حفظ زیبایی در کنار کارایی

انواع لوستر امروزه در بازار موجود است، اما کدام به عنوان لوستر مطب می تواند انتخاب درستی باشد؟ انتخاب این موضوع با توجه به سبک طراحی مختلف می باشد، اما در یک محیط درمانی مسئله مهم دیگری وجود دارد و آن تناسب است.

اگر قرار بر این بود که یک اتاق نشیمن یا هر بخشی از یک خانه را طراحی کنید، موضوع متفاوت و ساده تر بود. اما در طراحی داخلی مطب، باید به موضوع آرامش بخش بودن محیط بیش از هر چیزی اهمیت بدهیم.

انتخاب لوستر مطب ، حفظ زیبایی در کنار کارایی

نکات مهم در فضاهای پزشکی ، انتخاب لوستر برای مطب های مارک دار

دیزاین مطب موضوعی تخصصی است. تنظیم نور در محیط آن باید به گونه ای انجام شود که باعث آزار مراجعین نشده و در عین حال احساس تمیز بودن را منتقل کند. شاید فکر کنید سقف مطب جای چندان مهمی در طراحی داخلی نیست.

اما این یک اشتباه بسیار بزرگ است. اگر به دقت مراجعینی که در مطب حضور پیدا می کنند را مشاهده کنید، متوجه خواهید شد آنها در طول مدت انتظار، محیط اطراف را به دقت نظاره می کنند.

اهمیت نور را فراموش نکنیم !!!

همانطور که تا به این جا متوجه شدید، نور از اهمیت بسیار بالایی در طراحی داخلی یک مطب برخوردار است. یکی از بهترین شیوه ها برای این کار استفاده از لوستر ها است. البته در نظر داشته باشید شما تنها مجبور نیستید از یک لوستر برای نورپردازی استفاده کنید.

دست شما در این زمینه باز است. برخی افراد از ترکیب لوستر ها و هالوژن ها برای این موضوع بهره می برند. فراموش نکنیم، نور بخش جدایی ناپذیری از دکوراسیون است.

اهمیت نور را فراموش نکنیم !!!

انتخاب دکور مناسب برای لوستر در مطب

لوستر های مختلفی در بازار وجود دارند که بر اساس سبک های طراحی می توانید از آنها استفاده کنید. مثلا اگر شما از سبک های کلاسیک در دکوراسیون استفاده می کنید می توانید آن را با یک لوستر کلاسیک زیبا و شیک تکمیل کنید.

ممکن است برعکس، شما طرفدار طراحی های به روزتر باشید، لوستر مدرن در این گونه موارد، می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد. اما یک موضوع را همواره در نظر بگیرید: نورپرداری و تجهیزات آن در مطب، باید با وسایل شما همخوانی داشته باشند.

انتخاب دکور مناسب برای لوستر در مطب

چگونه تجهیزات نورپردازی مناسب برای مطب خود تهیه کنیم ؟

انتخاب لوستر مطب علاوه بر سبک و زیبایی آن نیازمند تناسب با محیط است. می توانید از یک :

 • لوستر چوبی
 • لوستر برنزی
 • لوستر کریستالی

استفاده کنید. این موضوع مربوط به انتخاب سبک و زیبایی است. اما تناسب هم نباید در این کنار فراموش شود. اما منظور از تناسب چیست؟ فرض را بر این بگذارید که شما یک مطب چشم پزشکی دارید.

در این حالت باید نورپردازی به گونه ای باشد که چشم بیماران شما آزار نبیند.

یا مثلا در یک مطب روانشناسی باید بتوانید احساس تنش را برای حاضرین به حداقل برسانید. پس لوستر مناسب، هم باید زیبایی به دست دهد و هم تناسب را.

استفاده از طراح داخلی برای دیزاین و دکوراسیون مطب

اهمیت تجربه، دانش و دید خوب را نباید در موضوع طراحی کم اهمیت در نظر گرفت. افراد بسیاری به عنوان طراح داخلی هستند که می توانند شما را برای طراحی داخلی و نورپردازی مطب یاری کنند.

این افراد با توجه به اینکه دارای تجربه فراوانی هستند، به خوبی می دانند که چطور می توان زیبایی حداکثری را به محیط بخشید. اما یک چیز را هم باید در کنار آن در نظر گرفت، انتخاب نهایی با شما است.

طراح تمامی تصمیمات را نمی گیرد !!

بلکه شما هستید که انتخاب نهایی را انجام می دهید. باید محیط و طراحی انجام گرفته برای مطب، بتواند شما را راضی کند.

توجه : اگر طراح نتواند چنین کاری برایتان انجام دهد، بدانید که به فرد مناسبی رجوع نکرده اید. ممکن است او بدون دانش و اطلاعات کافی خود را به عنوان طراح به شما معرفی کرده باشد.

انتخاب آسان خیالی آسوده

اگر قصد دارید لوستر مطب خود را تغییر دهید .

یا از ابتدا نورپردازی یک محیط جدید را شروع کنید، باید بدانید دست شما باز است.

تنها باید تناسب، زیبایی و همخوانی را در نظر بگیرید.

می توانید برای نتیجه گیری بهتر از یک طراح داخلی برای انجام این کار استفاده کنید.

اما تصمیم گیرنده نهایی خودتان هستید.

طراح تنها به شما کمک می کند تا بهترین چیزی که مورد نظرتان است را به دست آورید.

نورپردازی را در مطب دست کم نگرفته و با دقت انتخاب کنید.

تاثیر-طراحی-کابینت-مطب-دندانپزشکی-در-دکور

تاثیر طراحی کابینت مطب دندانپزشکی در دکور

آیا از کابینت مطب دندانپزشکی دست دوم استفاده کنیم ؟

ما در این مقاله می‌خواهیم مطالب بیشتری را در زمینه طراحی کابینت مطب دندانپزشکی و تاثیر آن در دکوراسیون خدمت شما عزیزان بگوییم که چگونه می توان با طراحی مطب بسیاری از مسائل و موارد بهداشتی را رعایت نمود و در نهایت به هدف اصلی یعنی هارمونی و دکوراسیون شیک و جذابی برسیم . یکی از مسائلی که حتماً باید به آن توجه نمود ، متریال مورد استفاده شده در طراحی و دکوراسیون می باشد که جنس های کابینت برای انواع مطب های دندانپزشکی بسیار مهم است .

آیا-از-کابینت-مطب-دندانپزشکی-دست-دوم-استفاده-کنیم-؟

طراحی انواع کابینت دندانپزشکی به سبک جدید

استفاده از چوب می توانند در طراحی کابینت مطب دندانپزشکی بسیار موثر باشد زیرا چوب های طبیعی و یا چوب هایی که برای کابینت ها استفاده می شود می تواند حس طبیعی بودن را در فضای مطب دندانپزشکی ایجاد کنند و آرامش خاصی را به بیماران منتقل می‌کند و یکی از ویژگی‌های عکس چوب هایی که در کابینت ها استفاده می شود این است که مقاومت بسیار خوبی دارند و در برابر آب مقاوم سازی شده است و شما می توانید با ترکیب رنگ های مورد نظر در طراحی و دکوراسیون خود ، حال و هوای جدیدی را خلق کنید .

طراحی-انواع-کابینت-دندانپزشکی-به-سبک-جدید

ابعاد استاندارد برای ساخت کابینت دندانپزشکی

همچنین شما می توانید از ام دی اف که ورقه ای بسیار با کیفیت می باشد و از خورده چوب هایی توسط فشار و چسب های مخصوص تهیه می شود برای کابینت مطب دندانپزشکی استفاده کنید و این چوب ها تنوع بسیار بالایی دارند و شما می توانید با در نظر گرفتن علم رنگ شناسی و نورپردازی و چیدمان مناسب و اصولی وسایل مورد نیاز دکور مطب ، ترکیب بسیار خوبی را از تمامی این موارد در کنار هم داشته باشید و یکی از مهم ترین مسائل در علم دکوراسیون مخصوصاً برای مطب های دندانپزشکی جایگذاری مناسب وسایل می باشد .

ابعاد-استاندارد-برای-ساخت-کابینت-دندانپزشکی

رنگ بندی های مناسب کابینت دندانپزشکی بسته به نوع طراحی شما

همان طور که گفته شد طراحی مطب دندانپزشکی به صورت کلی مسئله ای بسیار مهم و کلیدی می باشد .

زیرا علاوه بر ایجاد یک دکوراسیون خاص و مدرن باید مسائل و موارد بهداشتی را رعایت نمود .

تا بتوان سالیان سال از دکوراسیون موردنظر استفاده کرد .

همچنین باید فضاها به صورت استاندارد شخصی سازی و جدا شود .

این کار می تواند در دکوراسیون مطب تاثیرگذار باشد .

همچنین بهتر است در طراحی مطب ها از سرویس‌های بهداشتی جداگانه ای برای افراد بزرگسال و کودکان در نظر گرفت .

پنجاه و نهمین کنگره سالانه انجمن دندانپزشکی ایران

پنجاه و نهمین کنگره سالانه انجمن دندانپزشکی ایران

کنگره سالانه انجمن دندانپزشکی ایران

در پنجاه و نهمین کنگره سالانه انجمن دندانپزشکی ایران طرح و طب ، شرکت داشته امسال با نمونه کارهایی قوی و با کیفیت در کنار شما خواهیم بود و امیدواریم که کارفرمای ما شما باشید.

نصب-بهترین-کاغذ-دیواری-برای-مطب-دندانپزشکی

نصب بهترین کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی

کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی

اولین قدم برای بازسازی مطب های دندانپزشکی ، طراحی دیوار ها می باشد که می تواند در جهت ایجاد آرامش بیماران اثر کند به همین دلیل یکی از روش هایی که می توان مطب را طراحی و دیزاین کرد استفاده از کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی می باشد که می توان از کاغذ های مدرن و شیکی بهره برد تا با فضاسازی مناسب ، احساس استرس کسل کننده یک مطلب را به حال و هوای جدید تبدیل نمود . حتما قبل از طراحی و اجرا ابعاد را به صورت دقیق اندازه گیری نموده و طرز قرار گرفتن وسایل را به صورت دقیق در طراحی پلان قرار دهید .

کاغذ-دیواری-برای-مطب-دندانپزشکی

آیا استفاده از کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی مناسب است ؟

سوالی که قبل از طراحی و ایجاد دکوراسیون برای مطب دندانپزشکی ممکن است پیش بیاید ، آیا استفاده از کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی مناسب است و یا خیر ، در جواب باید بگویم که یکی از مناسب ترین روش ها برای طراحی و دیزاین دیوار های یک مطب دندانپزشکی استفاده از کاغذ دیواری می باشد که می توانیم برای قسمت اطفال از کاغذ دیواری های کودکانه و مدرن تری استفاده کنید و برای قسمت بزرگسالان از کاغذ دیواری های کلاسیک و شیک بهره مند شویم . تمامی این موارد می‌تواند در دکوراسیون یک مطلب تاثیر بسیاری داشته باشد .

آیا-استفاده-از-کاغذ-دیواری-برای-مطب-دندانپزشکی-مناسب-است-؟

چه نوع کاغذ دیواری برای دکوراسیون مطب دندانپزشکی انتخاب کنیم ؟

بهترین کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی ، کاغذی است که از متریال و رنگ بسیار مناسب و با کیفیتی تهیه و ساخت شده باشد همچنین باید در نظر بگیرید که پس از نصب کاغذ دیواری پردازی قرار است انجام شود . با جمع آوری تمامی نکات و ابزار آلات می توانید شروع به دیزاین و بازسازی انجام دهید هنگام انتخاب کاغذ دیواری مناسب ما به شما پیشنهاد می کنیم تا رنگ مورد نظر را با وسایل موجود در مطب هماهنگ و ست کنید این کار می تواند آرامش خاصی را در ذهن بیمار القا کند .

چه-نوع-کاغذ-دیواری-برای-دکوراسیون-مطب-دندانپزشکی-انتخاب-کنیم-؟

ترکیب رنگ کاغذ دیواری اتاق انتظار و اتاق پزشک مطب دندانپزشکی

در هر مطلب دو بخش مجزا وجود دارد که بیماران در آن مدت زمان زیادی را سپری می کنند ، یک بخش اتاق انتظار و دیگری اتاق پزشک می باشد ، تمامی این موارد برای مطب دندانپزشکی نیز موجود می باشد به همین دلیل اگر می خواهید این مطلب را طراحی و دیزاین کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم که از کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی استفاده کنید و همچنین مدل ها و طراحی اتاق انتظار و اتاق پزشک می‌تواند مجزا باشد اما سعی کنید که طیف رنگی این دو بخش با همدیگر متناسب و هماهنگ باشد .

ترکیب-رنگ-کاغذ-دیواری-اتاق-انتظار-و-اتاق-پزشک-مطب-دندانپزشکی

مزایای استفاده از کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی

از مزایای استفاده از کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی می توان به راحتی در شستشوی آن اشاره نمود .

زیرا یکی از مواردی که برای هر پزشک مهم است ، نظافت مکرر و مداوم می باشد .

که باید در طراحی این مورد را بسیار محمد آن است .

تنها وسیله ای که میتوان برای دیوار استفاده نمود و به راحتی آن را نصب کرد .

کاغذ دیواری می باشد و همچنین کاغذ های امروزی قابلیت شستشو را دارند .

زیرا لایه ی زیرین آن ضخیم تر شده .

از چسب های ضد شست و شو در زیر آن استفاده می شود .

که مقاومت لایه ی کاغذ را بالاتر برده و شما می توانید به صورت مکرر آن را تمیز نمایید .

عناصر-مهم-در-طراحی-یونیت-دندانپزشکی

عناصر مهم در طراحی یونیت دندانپزشکی

ساخت و طراحی یونیت دندانپزشکی در ابعاد استاندارد

برای ساخت و طراحی یونیت دندانپزشکی در ابعاد استاندارد بهتر است به یک سری نکات رعایت و توجه کنیم تا بتوانیم تمامی اصول را به خوبی پیش ببریم و دکوراسیون مطب دندانپزشکی خود را به بهترین شکل پیش ببریم به همین علت باید تمام روز و جدید را ببینیم و با بهره گیری از طرح ها و متدهای جدید شروع به طراحی و اتود زدن کنیم . برای ساخت و طراحی یونیت دندانپزشکی باید ببینیم که چه میزان ابعادی را باید در نظر گرفت تا تمامی وسایل در سر جای خود قرار گیرد و از تمامی فضاها به بهترین شکل استفاده بهینه را ببرید .

ساخت-و-طراحی-یونیت-دندانپزشکی-در-ابعاد-استاندارد

نحوه چیدمان یونیت دندانپزشکی در دکوراسیون

همانطور که می دانیم یکی از مهم ترین عناصر در طراحی یونیت دندانپزشکی در مطب های دندانپزشکی قرار گرفتن و و چیدمان وسایل و ابزار می باشد ، که مهم ترین آنها یونیت است. به همین دلیل برای اینکه بخواهیم یک یونیت را در جای مناسب و فضای مفید قرار بدهیم ، ابتدا باید از تمامی المان‌های موجود ایده دریافت کنیم و سپس به چیدن و قرار دادن یونیت بپردازیم از آنجایی که یونیت ها می توانند دارای دیزاین و طرح های خاصی باشند ، حتما باید با طراحی هارمونی خاصی را داشته باشند . همانطور که گفته شد تمامی ایده ها و طرح های مطب بسیار مهم می باشد و باید به تمامی ویژگی ها و نکات ریز دقت کرد تا بتوان یک طراحی و دکوراسیون ایران را اجرا نمود .

نحوه-چیدمان-یونیت-دندانپزشکی-در-دکوراسیون

صندلی مناسب برای یونیت

برای طراحی مطب دندانپزشکی باید مهمترین عامل و اجزا را که می توان طراحی یونیت دندانپزشکی نام برد را به بهترین شکل طراحی نمود ، زیرا مهم ترین بخش و عنصر در دندانپزشکی یونیت می باشد ، پس باید از باکیفیت ترین و راحت ترین صندلی برای یونیت استفاده کنیم زیرا ممکن است انجام امور دندانپزشکی نیازمند مدت زمان بسیار بالایی باشد که باید بیمار برای چندین ساعت بر روی یونیت قرار بگیرد و به همین دلیل باید از راحت ترین صندلی ها استفاده کنیم تا هنگامی که بیمار بر روی آن قرار می گیرد احساس راحتی و آرامش تجربه کنند و مدت زمان برای آن به راحتی سپری شود .

صندلی-مناسب-برای-یونیت

تنظیم نورپردازی داخلی برای یونیت ها

همانطور که میدانیم مهمترین عامل در طراحی و دیزاین هر مکانی مخصوصا مطب های دندانپزشکی نورپردازی می باشد .

که باید با توجه به میزان فضا و ابعاد مورد نظر کنترل کردن نور را به بهترین شکل انجام داد .

همچنین هنگامی که می خواهید طراحی یونیت دندانپزشکی را انجام دهید .

باید بدانید که مهم ترین بخش نورپردازی باید برای اتاقی که یونیت قرار می‌گیرد .

انجام شود زیرا پزشک مورد نظر باید از نور کافی برخوردار باشد .

تا بتواند فعالیت خود را به بهترین شکل انجام دهد .

همچنین یونیت های دندانپزشکی امروزی بسیار پیشرفته تر شده اند .

همچنین اهمیت نورپردازی در امکانات آن بسیار بالا رفته .

اما هنگام طراحی و دیزاین اتاق مورد نظر نیز باید نور پردازی را در نظر بگیریم .

نصب-و-اجرای-انواع-پارتیشن-مطب

نصب و اجرای انواع پارتیشن مطب

هماهنگی پارتیشن مطب با مبلمان

یکی از ابزارهای بسیار پرکاربرد در دکوراسیون مطب استفاده و نصب پارتیشن مطب می باشد . این ابزار می تواند کاربرد بسیار بالایی در زمینه جداسازی و همچنین ایجاد فضایی مناسب برای دکور مطب داشته باشد . استفاده از آن سبب زیبایی و همچنین جداسازی فضاهای مطب بشود که این کار بسیار کلیدی و مهم می باشد همچنین ممکن است در بعضی از مطب ها بخواهند امکان و یا اتاقی را کاملا از فضای داخلی جدا نمود که این کار را می توان با استفاده از پارتیشن انجام نمود.

هماهنگی-پارتیشن-مطب-با-مبلمان

از چه نوع پارتیشنی برای مطب پزشکی استفاده کنیم ؟

از پارتیشنی برای دکور مطب باید استفاده نمود که علاوه بر ایجاد جلوه ی زیبا بتواند با کیفیت باشد همچنین پارتیشن مطب باید در ابعاد خوبی نصب شود که بتوان آن را به راحتی جابه جا نمود ، البته برای تهیه ی پارتیشن می توان مدل ها و طرح های جدید را انتخاب نمود و این نکته را باید بدانید پارتیشن ها در دو مدل ثابت و متحرک ارائه می شوند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند و در جایی کاربرد دارد و همچنین رنگ بندی های آن بسیار متنوع است و اغلب در طراحی و دیزاین دکوراسیون مطب از پارتیشن های چوبی و یا ام دی اف استفاده می کنند.

از-چه-نوع-پارتیشنی-برای-مطب-پزشکی-استفاده-کنیم-؟

فضای داخلی مطب پزشکی خود را با پارتیشن های دو جداره ایمن کنیم !

استفاده از پارتیشن مطب می تواند کاربرد بسیار بالایی در زمینه جداسازی فضاها و همچنین ایجاد زیبایی برای دکور مطب داشته باشد یکی از نکاتی که در پاراگراف بالا گفته شد این است که پارتیشن ها در مدل های متحرک و ثابت ارائه و تولید می‌شوند که بستگی به نوع نیاز مشتری دارد که کدام کاربرد بالاتری دارد . همچنین پارتیشن های وجود دارند که از جنس بسیار مقاوم و ضخیمی تولید شده که به آن پارتیشن های دو جداره می گویند که سبب ایجاد ایمنی و همچنین عایق شدن در برابر بسیاری از موارد نظیر صدا و آتش می شود.

فضای-داخلی-مطب-پزشکی-خود-را-با-پارتیشن-های-دو-جداره-ایمن-کنیم-!

پارتیشن بندی مطب در چه زمانی لازم است ؟

استفاده از پارتیشن مطب بندی مطب زمان و مکان خاص خود را ندارد .

این به این معناست که هر کجا که لازم باشد .

در طراحی و دیزاین دکوراسیون مطب می توان از پارتیشن استفاده نمود .

تنها باید مکانی را که میخواهیم این پارتیشن را نصب کنیم باید اندازه بگیریم .

و ببینیم پارتیشن مورد نظر باید در چه ابعاد و ارتفاع ای تولید شود .

همچنین می‌توان از پارتیشنهای متحرک و ثابت استفاده نمود .

که هر کدام کاربری خاص خود را دارند .

در ضمن مدل ها و طرح های مختلفی برای پارتیشن ها وجود دارد .

که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند.

ایده های طراحی انواع کانتر و میز مطب پزشکی

ایده های طراحی انواع کانتر و میز مطب پزشکی

اصول ساخت و طراحی میز مطب پزشکان

یکی از مهمترین بخش های هر مطب ، میز مطب می باشد. این نیز از پرکاربردترین وسایل و فضاها در مطب ها می باشد. تمامی مطب ها باید از میز کاربردی و جذابی برخوردار باشند تا بتوانند به راحتی بر روی آن کار کنند . میز های ارائه شده باید علاوه بر مدرن بودن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد. طرح‌های مختلفی را می توان بر روی میز اجرا نمود و در هنگام ساخت آن باید اصول ساخت و طراحی به دقت رعایت شود .

اصول ساخت و طراحی میز مطب پزشکان

جنس میز مطب ام دی اف باشد بهتر است یا چوب ؟

برای انتخاب جنس میز مطب می توان از ام دی اف و چوب استفاده نمود. تمامی موارد استفاده شده برای میز ها کاربردی و مفید می باشند اما هرکدام کاربردی اختصاصی دارد بهتر است برای استفاده از میز ، جنسی را انتخاب کنیم تا علاوه بر مدرن بودن کیفیت مناسبی را دارا باشد همچنین باید از به روز ترین مدل ها برای اجرای نیز استفاده نمود و امکان طراحی منحصر به فرد را داشته باشد . ابعاد و پایه ها طوری باید ساخته شوند تا فضای زیادی را نگیرند و همچنین این لوگوی مطب مورد نظر به راحتی بر روی میز چاپ شود .

جنس میز مطب ام دی اف باشد بهتر است یا چوب ؟

خلاقانه ترین میز کانترها برای مطب پزشکی

شاید به برخی ازمطب ها مراجعه کرده و با دیدن میز مطب مورد نظر و یا میز کانتر برای منشی و رسپشن ،

تعجب زده شوید که چگونه می توان طرح های مدرن و به روز را به راحتی بر روی میز اجرا کرد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش وسایل ساخت و تولید در زمینه ابزار و وسایل چوبی

تمامی طرح ها را می توان بدون محدودیت بر روی میز هک کرد.

فقط کافی است طرح مورد نظر را با ترکیب رنگ بندی مناسب تولید کرد .

خلاقانه ترین میز کانترها برای مطب پزشکی

تناسب اجرای میز منشی با میز پزشک

برای تولید و ساخت میز مطب باید نکات مهمی را رعایت کرد.

تا بتوان دکوراسیون داخلی مطب را شیک و مدرن جلوه داد .

برای ساخت و تولید میز باید به رنگ سازمانی مطلب مورد نظر را در نظر گرفت

و همچنین تمامی اجزا و وسایلی که در مطب استفاده شده باید با میز موردنظر هماهنگ باشد.

 همچنین می توان لوگوی منطقه مورد نظر را با توجه به رنگ بندی مطلب بر روی میز چاپ نمود .

استاندارد ابعاد و کیفیت مورد نظر برای نیز باید رعایت شود .

تناسب اجرای میز منشی با میز پزشک

استانداردها-و-نکات-طراحی-پلان-اتاق-انتظار

استانداردها و نکات طراحی پلان اتاق انتظار

رنگ و اصول پلان اتاق انتظار طبق استاندارد

رنگ و اصول پلان اتاق انتظار استاندارد های خاص خود را دارد که باید هنگام طراحی آن را رعایت کرد . برای طراحی پلان اتاق انتظار باید تمامی موارد مانند پوششها لوازم گرمایشی و سرمایشی و لوازم دکوراسیونی را بررسی نمود ، تا بتوان اعلان مناسب و استاندارد را طراحی کرد . استفاده از رنگ بندی های مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی در جذابیت دکور و طراحی داشته باشد همچنین با از دکوراسیون شیک و مدرنی استفاده کرد.

رنگ-و-اصول-پلان-اتاق-انتظار-طبق-استاندارد

اتاق انتظار مطب دندانپزشکی چطور باید طراحی شود ؟

یکی از مطب هایی که طراحی و دکوراسیون آن بسیار مهم و باید در طراحی مطب آن دقت کرد مطب دندانپزشکی می باشد . برای طراحی پلان اتاق انتظار باید بسیاری از نکات و موارد را در نظر گرفت همچنین مطب دندانپزشکی ممکن است بیماران به مدت زیادی را در مطب سپری کنند پس باید فضای مذهب و دکور طوری باشد که بیماران سرگرم شده و حوصله آنها سر نرود . برای طراحی مطب دندانپزشکی باید از دکوراسیون به روز و صندلی های راه است استفاده کرد تا بتوان مدت زمانی که بیماران در مطب سر می کنند در آرامش و راحتی سپری کنند.

اتاق-انتظار-مطب-دندانپزشکی-چطور-باید-طراحی-شود-؟

چیدمان وسایل مناسب در اتاق انتظار

برای چیدن وسایل مناسب برای اتاق انتظار دندانپزشکی باید به بسیاری از نکات توجه کرد . استفاده از وسایل مناسب و مدرن می تواند تاثیر زیادی در طراحی اتاق انتظار و همچنین بررسی پلان اتاق انتظار داشته باشد ، برای طراحی ابتدا باید یک پلان از اتاق انتظار در نظر گرفت و سپس با چیدمان وسایل مناسب دکوراسیون جذابی را طراحی نمود . همچنین تعداد صندلی ها نیز بسیار مهم است و چیدمان آن باید دقت فراوان انجام داد.

چیدمان-وسایل-مناسب-در-اتاق-انتظار

جایگاه صحیح میز منشی

جایگاه صحیح میز منشی در طراحی پلان اتاق انتظار برای مطب دندانپزشکی بسیار مسئله مهم و کلیدی می باشد باید طوری طراحی کرد که میز منشی در ارتباط مستقیم با بیماران باشد و بیماران فضای گرم و صمیمی را حس کنند . همچنین می توان در مطب های پزشکی از وسایل و لوازم سرگرم کننده و عناصر تزئینی استفاده نمود . تا بتوان فضایی بسیار آرامش بخش برای بیماران فراهم نمود.

جایگاه-صحیح-میز-منشی

مبلمان ایده آل در اتاق انتظار

برای طراحی پلان اتاق انتظار باید از بهترین وسایل و چیدمان ها استفاده نمود .

و توانست بهترین دیزاین و دکوراسیون را ایجاد کرد همچنین .

باید از بهترین مبلمان برای طراحی و دکور زدن مطب استفاده کرد .

برای اینکه بتوان فضای بسیار ایده آل و مناسب برای بیماران اتاق انتظار در نظر گرفته .

از بهترین لوازم و مبلمان استفاده نمود تا در طی زمانی که بیماران در آنجا سپری می‌کنند .

بتوان فضای بسیار آرامش بخش برای آنها فراهم کرده .

و همچنین مبلمان ایده آل و راحت می‌تواند بسیار در طراحی اتاق انتظار تاثیر داشته باشد

نکات-قابل-توجه-برای-طراحی-اتاق-انتظار-مطب

نکات قابل توجه برای طراحی اتاق انتظار مطب

اهمیت طراحی اتاق انتظار مطب پزشکی

طراحی اتاق انتظار مطب بسیار در علم دکوراسیون و طراحی مطب اهمیت دارد برای اینکه بتوان بیمار را چندین ساعت در اتاق انتظار سرگرم کرد می‌توان از بهترین دکوراسیون و بهره گیری از المان های جدید استفاده نمود تا بیمار سرگرم شود و حوصله بیمار سر نرود . پس باید دانست بیمار وقت بسیاری را در اتاق انتظار سپری می کنند پس باید اهمیت ویژه ای به طراحی اتاق انتظار مطب قائل شد تا بتوان رضایت بیمار را در زمانی که وقت خود را در مطب سپری می‌کند جلب کرد .

نکات-قابل-توجه-برای-طراحی-اتاق-انتظار-مطب

 

ایجاد فضایی آرامش بخش برای اتاق انتظار

برای اینکه بتوان فضای آرامش بخش برای اتاق انتظار در نظر گرفت باید به جدیدترین متدهای طراحی مطب و همچنین استفاده از المان های جدید استفاده کرد تا بتوان فضای آرامش بخش برای اتاق انتظار در نظر گرفته یکی از راهکارهایی که می توان فضای آرامش بخش برای اتاق انتظار در نظر گرفت استفاده از رنگ بندی های مناسب می باشد و این نکته را باید در نظر گرفت که دکوراسیون و طراحی مطب باید مخصوص و قابل استفاده برای متخصص مورد نظر در نظر گرفته باشد .

ایجاد-فضایی-آرامش-بخش-برای-اتاق-انتظار

استفاده از پوستر های آموزشی در طراحی اتاق

یکی از روش هایی که می توان اتاق انتظار را بسیار زیبا و شیک جلوه داد استفاده از پوسترهای آموزشی می باشد این کار علاوه بر زیبایی جنبه آموزشی میز دارد می توان با قرار دادن پوستر های بسیار جذاب در قالب ، قاب های شیک و مدرن دکور مطب را بسیار زیبا جلوه داد و همچنین توجه بیماران را در اتاق انتظار به آنها جلب کرد و علاوه بر جنبه زیبایی آموزشی نیز دارد و حتی می‌توان پوسترهای آموزشی را در قالب تلویزیون بر روی دیوار قرار داد و دائماً این پوسترها را عوض کرد .

استفاده-از-پوستر-های-آموزشی-در-طراحی-اتاق

 

ترکیب رنگبندی مناسب برای اتاق انتظار

ترکیب رنگ بندی مناسب برای اتاق انتظار و همچنین طراحی اتاق انتظار مطب بسیار مسئله مهم می باشد . استفاده از رنگ بندی مناسب برای اتاق انتظار می تواند تاثیرات بسیار مهمی در ذهن بیمار به جا بگذارد .برای همین باید با توجه به دکتر متخصص و نوع بیمارانی که به مطب مراجعه می‌کنند باید از رنگ های مخصوص و ترکیب کردن آن با دکوراسیون بتوان ترکیب خوبی از دکوراسیون شیک و مدرن به دست آورد . رنگ بندی های مخصوص می‌تواند باعث ایجاد شادی و هیجان و همچنین آرامش در ذهن بیمار شود پس این نکته بسیار مهم است که از بهترین رنگ بندی ها برای اتاق انتظار مطب استفاده کرد تا حس خوبی را به بیماران القا کنیم .

ترکیب-رنگبندی-مناسب-برای-اتاق-انتظار

در معرض دید گذاشتن مجله ها و گواهی نامه های پزشک

در معرض دید گذاشتن مجله ها و گواهینامه های پزشکی می تواند .

اطمینان و اعتماد در مورد دکتر را بالا ببرد .

اما باید دانست که این کار در صورت استفاده زیاد مجله های پزشکی می تواند جنبه منفی نیز داشته باشد .

بهتر است در دید بیمار گذاشتن مجله هایی که می‌تواند در مورد بیماری آنها کمک کنند .

گذاشت و همچنین گواهی نامه هایی که بسیار با ارزش است .

تاثیرات خوبی را در ذهن بیمار به جا بگذارد .

همچنین باید این کار را در قالب بسیار شیک و مدرن انجام داد .

 

نورپردازی مطب ( کلینیک ) و اماکن درمانی

نورپردازی مطب ( کلینیک ) و اماکن درمانی

نورپردازی اماکن درمانی ( مطب – کلینیک )

نورپردازی یکی از مهمترین ابزاری است که می تواند کیفیات فضایی یک مطب یا کلینیک بهداشتی و درمانی را بالاتر ببرد. دعوت کنندگی، دید مناسب و همچنین جذابیت های بصری ای که به واسطه بازی های نوری خلق می شوند، بخشی از اهمیت نورپردازی در فضاهای داخلی هستند.

افراد اغلب به دلیل مریضی یا ناراحتی جسمی به فضاهای درمانی مراجعه می کنند. همین موضوع سبب می شود نوعی ترس یا استرس در مواجه با این فضاها احساس کنند. طراحی داخلی، دکوراسیون و چیدمان اشیا همگی کمک می کنند این ترس ها و استرس ها به حداقل برسند و افراد تجربه درمانی بهتری را سپری کنند.

نورپردازی یک فضای درمانی

برعکس برخی از فضاهای تفریحی، رستوران ها و یا حتی فضاهای مسکونی، باید به نحوی باشد که فضا روشن و پرنور به نظر برسد.
این ترفند کمک می کند، نور کافی برای اعمال درمانی و مراقبتی از بیمارها بهتر صورت گیرد و در کنار جنبه های عملکردی، فضاهای پرنور، امید کننده تر و آرامش بخش تر به نظر می رسند.

تجربه نورپردازی در ذهن مخاطب

وقتی صحبت از نورپردازی می شود، ذهن سمت طراحی نوری یا چراغ های مصنوعی می رود، اما مهمترین قسمت نورپردازی، اتفاقا استفاده از نورپردازی طبیعی است. پنجره های وسیع، بلند و شفاف، کمک می کنند در بیشتر ساعات کاری شما در کلینیک یا مطب، نور کافی و با کیفیتی، داخل فضا باشد. پس اگر می خواهید یک ملک برای کلینیک یا مطب خود تهیه کنید، فضاهایی با پنجره های بزرگ و پر نور، در الویت هستند.

وقتی به کلی موارد مربوط به نور طبیعی را در نظر گرفتیم نوبت به نورهای مصنوعی می رسد.در همچین اماکنی، از لامپ هایی سفید در محدوده نوری 3500 تا 4500 کلوین استفاده می شود. نورپردازی در این اماکن عموما به دو دسته تزیینی و کاربردی تقسیم می شود. لامپ های سقف ها و دیواری ها برای تامین نور عمومی هستند و لامپ های مخفی و زمینی، برای ایجاد افکت های خاص نوری و دکوری استفاده می شوند.

سبک های مختلف نورپردازی

هر سبکی را که برای فضای داخلی مطب یا کلینیک خود در نظر بگیرید، با المان های نوری تکمیل می شود. مثلا، هسته اصلی فضاهای کلاسیک آباژورها هستند. یا فضاهای مدرن، با لوسترهای رنگی و فرم های هندسی ساده و منتظم یا انتزاعی، شناخته می شوند. سبک صنعتی یا اسکاندیناوی را نیز، با لوسترهای فلزی، رنگ نشده و ساده به جا می آوریم.

از آنجایی که امروزه بیشتر طراحی های داخلی با سقف و دیوارهای کاذب اجرا می شوند، شیارهای نوری و نورهای مخفی گزینه خوبی برای کشیدن بخش زیادی از بار نورپردازی فضای داخلی هستند.

چراغ های رومیزی و آباژور های ایستاده نیز، بر حسب سبک طراحی، می توانند مکمل های خوبی برای تزیین و دکور کردن فضا باشند.

تاثیر نورپردازی دکوراسیون مطب در ذهن بیمار

نورپردازی دکوراسیون مطب کلیدی ترین اصل طراحی داخلی یک مطب یا اتاق انتظار است. به طور کلی نورپردازی در بسیاری از طراحی های داخلی و تزیین دکوراسیون حرف اول را می زند. این موضوع در محیطی که بالینی می باشد و آمد و شد های مختلفی را هر روزه به خود می بیند، جلوه بیشتری نیز دارد.

رنگ و شدت نور یک محیط، تاثیر بسزایی در روحیات افراد حاضر در آن اتاق دارد.

به همین علت، روانشناسی نور در مطب پزشکان معروف یک امر مهم شمرده شده و کاملا مورد توجه می باشد.

همچنین انعکاس نور در زیباترین مطب های دنیا و بازتاب تبلیغاتی مناسب نیز عامل دیگری است که تا این اندازه اهمیت نورپردازی دکوراسیون مطب را برجسته و حائز اهمیت کرده است.

هر بخش یک نورپردازی مجزا !

بخش های مختلف یک مطب، نورپردازی مخصوص خود را نیاز دارند ، رعایت اختصاصی بودن هر نور و رنگ برای هر محیط خاص از دیگر ویژگی های محبوب ماست. نورپردازی مطب های مارک دار بر اساس استاندارد طرح و طب، انتخاب نور پردازی مناسب نخصوص هر محل از بین انواع نورپردازی ها :

 • مطب مامایی
 • کلینیک دندانپزشکی
 • داروخانه و…

از مواردی هستند تا به اختصاصی و بهینه تر شدن هر رنگ و نور برای هر قسمت از مطب شما کمک خواهند کرد.

نورپردازی کلینیک دندانپزشکی نوین

میزان نور و روشنایی لازم برای اتاق نشیمن

نور اتاق نشیمن (اتاق انتظار مطب) باید به نحوی باشد که شدت نور کافی و در عین حال رنگی داشته باشد که خسته کنند به نظر رسد. بسیاری از مراجعه کنندگان و همراهان آن ها قرار است مدت زمان نسبتا زیادی را در اتاق های انتظار یک مطب سپری کنند و از همین جهت میزان نور موجود در اتاق نشیمن ها باید کافی باشد.

یا به عنوان یک مثال دیگر، سالن های تو در تو نورپردازی خاص خود را می خواهند. در چنین فضاهایی باید یک گرادیان خاص نوری انتخاب کرد تا به مرور چشمها را عادت دهد .

در نهایت نیز یک طیف شدت نوری لذت بخش برای افرادی که گذر آن ها به این اتاق های تو در تو می افتد ایجاد کند.

از سوی دیگر کانتر منشی نیز باید به لحاظ نوردهی بررسی شود. بررسی دقیق نوردهی کانتر منشی سبب می شود تا کانون توجه مطب شما کاملا در کانون نوری قرار بگیرد.

کیفیت بالا در عین قیمت مناسب

انتخاب یک سیستم نور رسانی و نورپردازی مقرون به صرفه نیز از نکات دیگری می باشد که در انتخاب نورپردازی دکوراسیون مطب حائز اهمیت است.

انتخاب لامپ led ، لامپ های کم مصرف ، نور بهینه شده یک راه حل دوست داشتنی برای این مسئله است. این دسته از سیستم های نورپردازی علاوه بر هزینه های کم راه اندازی و نگهداری، جلوه امروزی و شیکی را نیز از طریق شدت نور های ملایم به مطب شما خواهند بخشید.

نورپردازی کلینیک پوست و مو دکتر کیانی

از طیف های رنگی مختلف استفاده کنید

توجه داشته باشید که استفاده از متریال با کیفیت و سیستم های الکتریکی نورپردازی استاندارد، همواره به شما یک طیف نشری از یک نور ثابت را ارئه خواهند داد. این موضوع سبب خواهد شد تا خاطر شما از احتمال تغییر رنگ نور ها آسوده باشد.

سوالی که آیا رنگ نور ها تغییر می کند؟! یکی از مواردی است که این روز ها ذهن افرادی که خواستار یک نورپردازی مطلوب برای مطب و محیط کار خود هستند را به خود مشغول کرده است.

نورپردازی کلینیک دکتر عین اللهی

کار خود را به حرفه ای ها بسپارید

اجرای یک طرح ایده آل برای نورپردازی دکوراسیون مطب نیازمند نگاه همه جانبه و حرفه ای می باشد. انتخاب نور متناسب با دیزاین سخت و پیچیده، بررسی دقیق نوردهی کانتر منشی، رعایت نور ملایم در لابی ساختمان پزشکان و بسیاری از موارد دیگر نکاتی هستند که مستلزم در نظر گرفته شدن می باشند.

از نور های مخفی نیز استفاده کنید

لازمه در نظر گرفته شدن همه جوانب و همه این نکات، حضور یک مجری خوب و حرفه ای می باشد. یک مجری آگاه به ضوابط طراحی و ساخت دکور مختص نور و آشنا به انوع نورپردازی ها (مطب مامایی، کلینیک دندانپزشکی، داروخانه و…).

چرا که علاوه بر نکات ظریف انتخاب مناسب نورپردازی دکوراسیون مطب، هر محل باید از نور مخصوص خود بهره ببرد. مثلا دکوراسیون سفید و صورتی نور مختلفی را نسبت به لابی خاکستری و تیره می طلبد.

نورپردازی کلینیک دکتر عدولی

انتخاب آسان اما با کیفیت را با ما تجربه کنید

شرکت ما مجری نورپردازی سقف و دکور مطب شماست. سابقه و تجربه ما که مطابق طراحی هایی بر اساس بالاترین استاندارد ها به دست آمده است به شما در نورپردازی دکوراسیون مطب، آن هم به بهترین نحو، کمک شایانی خواهد کرد.

نتیجه : همچنین شما می توانید از آموزش حرفه ای طراحی و نورپردازی توسط خود شما نیز در حین انجام شدن طراحی نورپردازی بهره ببرید.

طراحی-انواع-سقف-کناف-برای-مطب-پزشکی

طراحی انواع سقف کناف برای مطب پزشکی

طراحی سقف کناف برای مطب

یکی از روش هایی که امروزه بسیار در زمینه طراحی و دیزاین سقف خانه ها و مطب ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، سقف کناف برای مطب می باشد . یکی از مهمترین دلایل برای استفاده از سقف کناف در مطب ها این است که ممکن است بیمار مدت زمان زیادی را در مطب سپری کند ، حال می‌توان با یک دکوراسیون مناسب و شیک جذابیت مطب را چندین برابر کرده و این کار میتوان توسط سقف کناف انجام شود و هرگونه طرح و مدل و رنگی را می توان بر روی سقف کناف انجام داد .

طراحی-سقف-کناف-برای-مطب

اجرای سقف کناف مناسب برای دکوراسیون پزشکی

یکی از نوین ترین روش ها برای طراحی و دکوراسیون سقف مطب ها استفاده از کناف می باشد ، دلیل استفاده از کناف برای مطب ها این است که روش نصب کناف بسیار آسان می باشد و همچنین کناف را می توان در کمترین زمان ممکن اجرا نمود و در انتخاب طرح ها و رنگ بندی های آن بسیار دستمان باز است این به این معناست که بابه کارگیری اِلمان های مختلف می‌توان طرح های زیادی را بر روی کناف انجام داد . مهم‌ترین عامل اجرای سقف کناف برای مطب برای مطب ها رعایت اصول بهداشتی و نیز ایجاد یک دکور شیک و مدرن می‌باشند ، که تمامی این موارد با اجرای کناف حل می شود .

اجرای-سقف-کناف-مناسب-برای-دکوراسیون-پزشکی

 

انواع مختلف دیوار کناف در دکوراسیون مطب

در گذشته برای طراحی و اجرای یک دیوار شیک و مدرن از گچبری های سنتی و پیشرفته استفاده میشد ، که این کار در آخر تمیز و مورد پسند قرار نمی گرفت. چند سالی است که برای اجرای طرح های مدرن و مورد نظر از کناف استفاده می شود ، کناف می‌تواند تمامی نیازهای طراحی و دکوراسیون را برای دیوار و سقف برآورده کند . مهمترین ویژگی کناف نسبت به گچبری و نقاشی و دیگر مصالح ساختمان می توان به نصب آسان و سریع آن اشاره کرد و پس از اتمام کناف برای دیوار در دکوراسیون مطب می توان هرگونه رنگ آمیزی و کار های دیگری که نیاز است روی دیوار انجام شود به راحتی انجام داد زیرا کناف نیاز به خشک شدن ندارد .

انواع-مختلف-دیوار-کناف-در-دکوراسیون-مطب

 

لازمه ی نورپردازی سقف کناف در مطب

مسلماً برای انجام و به اتمام رساندن بسیار عالی و مدرن استفاده از نورپردازی بسیار مهم و کلیدی می باشد .

نورپردازی سقف کناف در مطب بسیار با اهمیت می باشد.

و باید برای این کار ابتدا یک پلان از کناف طراحی شده بر روی سقف طراحی کرد.

و پس از آن با در نظر گرفتن محیط و ابعاد بر روی کناف جایی برای نورپردازی در نظر گرفت.

و مهم ترین ویژگی کناف این است .

که به راحتی می‌توان در داخل آن نورپردازی کرد.

و حتی می تواند از نورهای مخفی نیز استفاده کرد و هیچ گونه سیم کشی بر روی کار معلوم نباشد .

لازمه-ی-نورپردازی-سقف-کناف-در-مطب

تفاوت طراحی کناف در منزل با اماکن پزشکی

ممکن است در طراحی کناف برای منزل و اماکن پزشکی مانند مطب ها کمی تفاوت وجود داشته باشد .

این تفاوت می‌تواند در زمینه رنگ بندی و طرح ها باشد.

اما باید دانست که تمامی این تفاوت ها و تغییرها در زمینه کناف برای سقف در اجرا نمی تواند تاثیری بگذارد.

طرح های کناف برای منازل و اماکن پزشکی متفاوت می باشد .

اصولاً در اماکن پزشکی از طرح های ساده تر و شیک تری ممکن است استفاده شود.

 اما در طراحی کناف برای منزل دست طراح بسیار بازتر می باشد .